Gruppenphase |
|
|
|
Di - 17.10. |
18:45 |
IFK Kristianstad
|
|
RN Löwen
|
20 :
26
|
|
|
Di - 17.10. |
20:45 |
HBC Nantes
|
|
SL Benfica
|
37 :
28
|
|
|
Di - 24.10. |
18:45 |
RN Löwen
|
|
HBC Nantes
|
36 :
32
|
|
|
Di - 24.10. |
21:45 |
SL Benfica
|
|
IFK Kristianstad
|
36 :
33
|
|
|
Di - 14.11. |
18:45 |
IFK Kristianstad
|
|
HBC Nantes
|
27 :
31
|
|
|
Di - 14.11. |
20:45 |
SL Benfica
|
|
RN Löwen
|
35 :
36
|
|
|
Di - 21.11. |
18:45 |
RN Löwen
|
|
SL Benfica
|
39 :
30
|
|
|
Di - 21.11. |
20:45 |
HBC Nantes
|
|
IFK Kristianstad
|
31 :
27
|
|
|
Di - 28.11. |
20:45 |
RN Löwen
|
|
IFK Kristianstad
|
36 :
28
|
|
|
Di - 28.11. |
21:45 |
SL Benfica
|
|
HBC Nantes
|
34 :
38
|
|
|
Di - 05.12. |
18:45 |
IFK Kristianstad
|
|
SL Benfica
|
27 :
31
|
|
|
Di - 05.12. |
20:45 |
HBC Nantes
|
|
RN Löwen
|
32 :
25
|
|
|
|
|
Di - 17.10. |
18:45 |
Kriens-Luzern
|
|
Hannover-Burgd.
|
23 :
31
|
|
|
Di - 17.10. |
18:45 |
Gornik Zabrze
|
|
AEK Athen
|
30 :
21
|
|
|
Di - 24.10. |
18:45 |
AEK Athen
|
|
Kriens-Luzern
|
30 :
29
|
|
|
Di - 24.10. |
20:45 |
Hannover-Burgd.
|
|
Gornik Zabrze
|
34 :
28
|
|
|
Di - 14.11. |
18:45 |
Hannover-Burgd.
|
|
AEK Athen
|
31 :
25
|
|
|
Di - 14.11. |
20:45 |
Gornik Zabrze
|
|
Kriens-Luzern
|
32 :
28
|
|
|
Di - 21.11. |
18:45 |
AEK Athen
|
|
Hannover-Burgd.
|
29 :
34
|
|
|
Di - 21.11. |
20:45 |
Kriens-Luzern
|
|
Gornik Zabrze
|
30 :
30
|
|
|
Di - 28.11. |
18:45 |
AEK Athen
|
|
Gornik Zabrze
|
26 :
30
|
|
|
Di - 28.11. |
18:45 |
Hannover-Burgd.
|
|
Kriens-Luzern
|
30 :
30
|
|
|
Di - 05.12. |
18:45 |
Kriens-Luzern
|
|
AEK Athen
|
39 :
27
|
|
|
Di - 05.12. |
20:45 |
Gornik Zabrze
|
|
Hannover-Burgd.
|
29 :
32
|
|
|
|
|
Di - 17.10. |
18:45 |
Gorenje Velenje
|
|
Pfadi Winterthur
|
34 :
26
|
|
|
Di - 17.10. |
20:45 |
Rebi BM Cuenca
|
|
IK Sävehof
|
22 :
30
|
|
|
Di - 24.10. |
18:45 |
IK Sävehof
|
|
Gorenje Velenje
|
36 :
34
|
|
|
Di - 24.10. |
20:45 |
Pfadi Winterthur
|
|
Rebi BM Cuenca
|
32 :
28
|
|
|
Di - 14.11. |
18:45 |
Gorenje Velenje
|
|
Rebi BM Cuenca
|
28 :
20
|
|
|
Di - 14.11. |
20:45 |
IK Sävehof
|
|
Pfadi Winterthur
|
41 :
20
|
|
|
Di - 21.11. |
18:45 |
Pfadi Winterthur
|
|
IK Sävehof
|
29 :
32
|
|
|
Di - 21.11. |
20:45 |
Rebi BM Cuenca
|
|
Gorenje Velenje
|
28 :
27
|
|
|
Di - 28.11. |
18:45 |
Pfadi Winterthur
|
|
Gorenje Velenje
|
32 :
31
|
|
|
Di - 28.11. |
18:45 |
IK Sävehof
|
|
Rebi BM Cuenca
|
40 :
27
|
|
|
Di - 05.12. |
18:45 |
Gorenje Velenje
|
|
IK Sävehof
|
28 :
28
|
|
|
Di - 05.12. |
20:45 |
Rebi BM Cuenca
|
|
Pfadi Winterthur
|
28 :
24
|
|
|
|
|
Di - 17.10. |
18:45 |
Povazska Bystrica
|
|
ABC Braga
|
26 :
34
|
|
|
Di - 17.10. |
20:45 |
RK Nexe
|
|
Skjern Håndbold
|
39 :
25
|
|
|
Di - 24.10. |
18:45 |
Skjern Håndbold
|
|
Povazska Bystrica
|
42 :
22
|
|
|
Di - 24.10. |
20:45 |
RK Nexe
|
|
ABC Braga
|
38 :
28
|
|
|
Di - 14.11. |
20:45 |
ABC Braga
|
|
Skjern Håndbold
|
25 :
32
|
|
|
Di - 14.11. |
20:45 |
Povazska Bystrica
|
|
RK Nexe
|
28 :
39
|
|
|
Di - 21.11. |
18:45 |
RK Nexe
|
|
Povazska Bystrica
|
35 :
28
|
|
|
Di - 21.11. |
18:45 |
Skjern Håndbold
|
|
ABC Braga
|
32 :
25
|
|
|
Di - 28.11. |
18:45 |
Skjern Håndbold
|
|
RK Nexe
|
33 :
30
|
|
|
Di - 28.11. |
20:45 |
ABC Braga
|
|
Povazska Bystrica
|
31 :
26
|
|
|
Di - 05.12. |
20:45 |
ABC Braga
|
|
RK Nexe
|
30 :
34
|
|
|
Di - 05.12. |
20:45 |
Povazska Bystrica
|
|
Skjern Håndbold
|
31 :
27
|
|
|
|
|
Di - 17.10. |
18:45 |
Elverum
|
|
Lovcen Cetinje
|
37 :
25
|
|
|
Di - 17.10. |
20:45 |
SG FleHa
|
|
Schaffhausen
|
46 :
32
|
|
|
Di - 24.10. |
18:45 |
Schaffhausen
|
|
Elverum
|
32 :
30
|
|
|
Di - 24.10. |
20:45 |
Lovcen Cetinje
|
|
SG FleHa
|
19 :
35
|
|
|
Di - 14.11. |
18:45 |
Elverum
|
|
SG FleHa
|
32 :
33
|
|
|
Di - 14.11. |
20:45 |
Lovcen Cetinje
|
|
Schaffhausen
|
26 :
29
|
|
|
Di - 21.11. |
18:45 |
Schaffhausen
|
|
Lovcen Cetinje
|
36 :
26
|
|
|
Di - 21.11. |
20:45 |
SG FleHa
|
|
Elverum
|
38 :
35
|
|
|
Di - 28.11. |
20:45 |
Schaffhausen
|
|
SG FleHa
|
25 :
24
|
|
|
Di - 28.11. |
20:45 |
Lovcen Cetinje
|
|
Elverum
|
26 :
27
|
|
|
Di - 05.12. |
18:45 |
SG FleHa
|
|
Lovcen Cetinje
|
42 :
19
|
|
|
Di - 05.12. |
20:45 |
Elverum
|
|
Schaffhausen
|
31 :
27
|
|
|
|
|
Di - 24.10. |
20:45 |
Vojvodina
|
|
Bjerringbro-Silkeb.
|
29 :
28
|
|
|
Di - 24.10. |
20:45 |
La Rioja
|
|
Alkaloid Skopje
|
29 :
29
|
|
|
Di - 14.11. |
18:45 |
Vojvodina
|
|
La Rioja
|
24 :
25
|
|
|
Di - 14.11. |
18:45 |
Alkaloid Skopje
|
|
Bjerringbro-Silkeb.
|
23 :
31
|
|
|
Di - 21.11. |
20:45 |
Bjerringbro-Silkeb.
|
|
Alkaloid Skopje
|
35 :
31
|
|
|
Di - 21.11. |
20:45 |
La Rioja
|
|
Vojvodina
|
29 :
32
|
|
|
Di - 28.11. |
18:45 |
Vojvodina
|
|
Alkaloid Skopje
|
34 :
29
|
|
|
Di - 28.11. |
20:45 |
La Rioja
|
|
Bjerringbro-Silkeb.
|
28 :
29
|
|
|
Di - 05.12. |
18:45 |
Bjerringbro-Silkeb.
|
|
Vojvodina
|
26 :
22
|
|
|
Di - 05.12. |
18:45 |
Alkaloid Skopje
|
|
La Rioja
|
28 :
27
|
|
|
|
Di - 17.10. |
18:45 |
Bjerringbro-Silkeb.
|
|
La Rioja
|
34 :
25
|
|
|
Di - 17.10. |
20:45 |
Alkaloid Skopje
|
|
Vojvodina
|
26 :
31
|
|
|
|
|
Di - 24.10. |
18:45 |
HC Izvidac
|
|
Füchse Berlin
|
22 :
34
|
|
|
Di - 24.10. |
20:45 |
Chambery
|
|
Dinamo Bukarest
|
21 :
28
|
|
|
Di - 14.11. |
20:45 |
HC Izvidac
|
|
Chambery
|
27 :
40
|
|
|
Di - 14.11. |
20:45 |
Füchse Berlin
|
|
Dinamo Bukarest
|
33 :
30
|
|
|
Di - 21.11. |
18:45 |
Dinamo Bukarest
|
|
Füchse Berlin
|
32 :
33
|
|
|
Di - 21.11. |
18:45 |
Chambery
|
|
HC Izvidac
|
34 :
30
|
|
|
Di - 28.11. |
18:45 |
Chambery
|
|
Füchse Berlin
|
31 :
36
|
|
|
Di - 28.11. |
20:45 |
HC Izvidac
|
|
Dinamo Bukarest
|
24 :
40
|
|
|
Di - 05.12. |
18:45 |
Dinamo Bukarest
|
|
Chambery
|
36 :
33
|
|
|
Di - 05.12. |
20:45 |
Füchse Berlin
|
|
HC Izvidac
|
34 :
23
|
|
|
|
Di - 17.10. |
18:45 |
Füchse Berlin
|
|
Chambery
|
24 :
22
|
|
|
Di - 17.10. |
20:45 |
Dinamo Bukarest
|
|
HC Izvidac
|
52 :
24
|
|
|
|
|
Di - 17.10. |
18:45 |
Tatabanya KC
|
|
CSM Constanta
|
24 :
29
|
|
|
Di - 17.10. |
20:45 |
Sporting
|
|
Chrobry Glogow
|
37 :
20
|
|
|
Di - 24.10. |
18:45 |
CSM Constanta
|
|
Sporting
|
29 :
28
|
|
|
Di - 24.10. |
18:45 |
Chrobry Glogow
|
|
Tatabanya KC
|
25 :
30
|
|
|
Di - 14.11. |
18:45 |
Tatabanya KC
|
|
Sporting
|
32 :
33
|
|
|
Di - 14.11. |
18:45 |
CSM Constanta
|
|
Chrobry Glogow
|
29 :
18
|
|
|
Di - 21.11. |
18:45 |
Chrobry Glogow
|
|
CSM Constanta
|
28 :
29
|
|
|
Di - 21.11. |
20:45 |
Sporting
|
|
Tatabanya KC
|
36 :
28
|
|
|
Di - 28.11. |
18:45 |
CSM Constanta
|
|
Tatabanya KC
|
28 :
25
|
|
|
Di - 28.11. |
20:45 |
Chrobry Glogow
|
|
Sporting
|
22 :
35
|
|
|
Di - 05.12. |
18:45 |
Tatabanya KC
|
|
Chrobry Glogow
|
37 :
24
|
|
|
Di - 05.12. |
20:45 |
Sporting
|
|
CSM Constanta
|
34 :
28
|
|
|
Hauptrunde |
|
|
|
|
Di - 24.10. |
18:45 |
RN Löwen
|
|
HBC Nantes
|
36 :
32
|
|
|
Di - 24.10. |
20:45 |
Hannover-Burgd.
|
|
Gornik Zabrze
|
34 :
28
|
|
|
Di - 05.12. |
20:45 |
HBC Nantes
|
|
RN Löwen
|
32 :
25
|
|
|
Di - 05.12. |
20:45 |
Gornik Zabrze
|
|
Hannover-Burgd.
|
29 :
32
|
|
|
Di - 20.02. |
20:45 |
HBC Nantes
|
|
Gornik Zabrze
|
31 :
23
|
|
|
Di - 20.02. |
20:45 |
RN Löwen
|
|
Hannover-Burgd.
|
27 :
26
|
|
|
Di - 27.02. |
20:45 |
Gornik Zabrze
|
|
HBC Nantes
|
22 :
31
|
|
|
Di - 27.02. |
20:45 |
Hannover-Burgd.
|
|
RN Löwen
|
24 :
32
|
|
|
Di - 05.03. |
18:45 |
RN Löwen
|
|
Gornik Zabrze
|
27 :
23
|
|
|
Di - 05.03. |
20:45 |
HBC Nantes
|
|
Hannover-Burgd.
|
33 :
26
|
|
|
|
Di - 13.02. |
18:45 |
Hannover-Burgd.
|
|
HBC Nantes
|
32 :
38
|
|
|
Di - 13.02. |
20:45 |
Gornik Zabrze
|
|
RN Löwen
|
29 :
26
|
|
|
|
|
Di - 20.02. |
18:45 |
Gorenje Velenje
|
|
RK Nexe
|
27 :
27
|
|
|
Di - 20.02. |
18:45 |
IK Sävehof
|
|
Skjern Håndbold
|
27 :
29
|
|
|
Di - 27.02. |
18:45 |
Skjern Håndbold
|
|
IK Sävehof
|
33 :
34
|
|
|
Di - 27.02. |
20:45 |
RK Nexe
|
|
Gorenje Velenje
|
34 :
27
|
|
|
Di - 05.03. |
18:45 |
Gorenje Velenje
|
|
Skjern Håndbold
|
24 :
29
|
|
|
Di - 05.03. |
18:45 |
IK Sävehof
|
|
RK Nexe
|
34 :
28
|
|
|
|
Di - 17.10. |
20:45 |
RK Nexe
|
|
Skjern Håndbold
|
39 :
25
|
|
|
Di - 24.10. |
18:45 |
IK Sävehof
|
|
Gorenje Velenje
|
36 :
34
|
|
|
Di - 28.11. |
18:45 |
Skjern Håndbold
|
|
RK Nexe
|
33 :
30
|
|
|
Di - 05.12. |
18:45 |
Gorenje Velenje
|
|
IK Sävehof
|
28 :
28
|
|
|
Di - 13.02. |
18:45 |
Skjern Håndbold
|
|
Gorenje Velenje
|
45 :
31
|
|
|
Di - 13.02. |
20:45 |
RK Nexe
|
|
IK Sävehof
|
29 :
28
|
|
|
|
|
Di - 20.02. |
18:45 |
Vojvodina
|
|
SG FleHa
|
26 :
36
|
|
|
Di - 20.02. |
18:45 |
Bjerringbro-Silkeb.
|
|
Schaffhausen
|
36 :
30
|
|
|
Di - 27.02. |
18:45 |
Schaffhausen
|
|
Bjerringbro-Silkeb.
|
33 :
34
|
|
|
Di - 27.02. |
18:45 |
SG FleHa
|
|
Vojvodina
|
42 :
30
|
|
|
Di - 05.03. |
18:45 |
Bjerringbro-Silkeb.
|
|
SG FleHa
|
26 :
45
|
|
|
Di - 05.03. |
20:45 |
Vojvodina
|
|
Schaffhausen
|
24 :
21
|
|
|
|
Di - 17.10. |
20:45 |
SG FleHa
|
|
Schaffhausen
|
46 :
32
|
|
|
Di - 24.10. |
20:45 |
Vojvodina
|
|
Bjerringbro-Silkeb.
|
29 :
28
|
|
|
Di - 28.11. |
20:45 |
Schaffhausen
|
|
SG FleHa
|
25 :
24
|
|
|
Di - 05.12. |
18:45 |
Bjerringbro-Silkeb.
|
|
Vojvodina
|
26 :
22
|
|
|
Di - 13.02. |
18:45 |
Schaffhausen
|
|
Vojvodina
|
27 :
24
|
|
|
Di - 13.02. |
20:45 |
SG FleHa
|
|
Bjerringbro-Silkeb.
|
38 :
28
|
|
|
|
|
Di - 20.02. |
18:45 |
Dinamo Bukarest
|
|
CSM Constanta
|
33 :
23
|
|
|
Di - 20.02. |
18:45 |
Füchse Berlin
|
|
Sporting
|
31 :
32
|
|
|
Di - 27.02. |
18:45 |
CSM Constanta
|
|
Dinamo Bukarest
|
25 :
33
|
|
|
Di - 27.02. |
20:45 |
Sporting
|
|
Füchse Berlin
|
32 :
28
|
|
|
Di - 05.03. |
18:45 |
Dinamo Bukarest
|
|
Sporting
|
27 :
31
|
|
|
Di - 05.03. |
20:45 |
Füchse Berlin
|
|
CSM Constanta
|
35 :
31
|
|
|
|
Di - 24.10. |
18:45 |
CSM Constanta
|
|
Sporting
|
29 :
28
|
|
|
Di - 14.11. |
20:45 |
Füchse Berlin
|
|
Dinamo Bukarest
|
33 :
30
|
|
|
Di - 21.11. |
18:45 |
Dinamo Bukarest
|
|
Füchse Berlin
|
32 :
33
|
|
|
Di - 05.12. |
20:45 |
Sporting
|
|
CSM Constanta
|
34 :
28
|
|
|
Di - 13.02. |
18:45 |
CSM Constanta
|
|
Füchse Berlin
|
29 :
32
|
|
|
Di - 13.02. |
20:45 |
Sporting
|
|
Dinamo Bukarest
|
35 :
33
|
|
|
Play-offs - Hin |
|
|
|
Di - 26.03. |
18:45 |
Schaffhausen
|
|
Füchse Berlin
|
28 :
32
|
|
|
Di - 26.03. |
18:45 |
Dinamo Bukarest
|
|
Bjerringbro-Silkeb.
|
37 :
34
|
|
|
Di - 26.03. |
20:45 |
RK Nexe
|
|
RN Löwen
|
19 :
24
|
|
|
Di - 26.03. |
20:45 |
Hannover-Burgd.
|
|
IK Sävehof
|
34 :
30
|
|
|
Play-offs - Rück |
|
|
Di - 02.04. |
18:45 |
IK Sävehof
|
|
Hannover-Burgd.
|
34 :
25
|
|
|
Di - 02.04. |
18:45 |
Bjerringbro-Silkeb.
|
|
Dinamo Bukarest
|
24 :
27
|
|
|
Di - 02.04. |
20:45 |
RN Löwen
|
|
RK Nexe
|
31 :
29
|
|
|
Di - 02.04. |
20:45 |
Füchse Berlin
|
|
Schaffhausen
|
34 :
28
|
|
|
Viertelfinale - Hin |
|
|
Di - 23.04. |
18:45 |
IK Sävehof
|
|
SG FleHa
|
30 :
41
|
|
|
Di - 23.04. |
18:45 |
Dinamo Bukarest
|
|
Skjern Håndbold
|
28 :
27
|
|
|
Di - 23.04. |
20:45 |
RN Löwen
|
|
Sporting
|
32 :
29
|
|
|
Di - 23.04. |
20:45 |
Füchse Berlin
|
|
HBC Nantes
|
33 :
33
|
|
|
Viertelfinale - Rück |
|
|
Di - 30.04. |
18:45 |
Skjern Håndbold
|
|
Dinamo Bukarest
|
34 :
38
|
|
|
Di - 30.04. |
18:45 |
SG FleHa
|
|
IK Sävehof
|
28 :
29
|
|
|
Di - 30.04. |
20:45 |
HBC Nantes
|
|
Füchse Berlin
|
30 :
37
|
|
|
Di - 30.04. |
20:45 |
Sporting
|
|
RN Löwen
|
34 :
38
|
|