Flensborg Avis Cup 2018
Erster Spieltag: | 29.12.2018 14:00 Uhr |
Finale: | 29.12.2018 19:00 Uhr |
Austragungsort: | Idætshallen Flensborg |
Spielzeit: | 1x11 minutter |
Ausrichter: | SdU (Sydslesvig danske Ungdomsforenninger) & Flensborg Avis |
Titelverteidiger: | TSB Flensburg |
Traditionen tro holdes også i år Flensborg Avis Cup. Det sker den 29. december i Idrætshallen i Flensborg. Allerede tilmeldt er: Aabenraa BK TSB Flensburg SdU-Landshold IF Stjernen Flenbsborg SV Frisia 03 TSV Friedrichsberg DGF Flensborg TSV Nordmark Satrup
Teilnehmende Mannschaften:
SdU Landsholdet , IF Stjernen , TSB Flensburg , SV Frisia 03 , TSV Friedrichsberg , Nordmark Satrup , DGF Flensborg , Aabenraa BKFinale | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 17:45 | TSB Flensburg | Aabenraa BK | 1 : 0 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Spiel um Platz 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 17:30 | Nordmark Satrup | SdU Landsholdet | 2 : 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Spiel um Platz 5 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 17:16 | TSV Friedrichsberg | DGF Flensborg | 1 : 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Spiel um Platz 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 17:04 | IF Stjernen | SV Frisia 03 | 8 : 7 n.E. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Halbfinale | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 16:40 | TSB Flensburg | Nordmark Satrup | 3 : 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 16:52 | SdU Landsholdet | Aabenraa BK | 2 : 3 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Vorrunde | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pulje 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 14:10 | SdU Landsholdet | TSV Friedrichsberg | 4 : 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 14:22 | IF Stjernen | TSB Flensburg | 0 : 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 15:00 | TSB Flensburg | SdU Landsholdet | 6 : 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 15:12 | TSV Friedrichsberg | IF Stjernen | 2 : 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 15:48 | IF Stjernen | SdU Landsholdet | 0 : 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 16:00 | TSV Friedrichsberg | TSB Flensburg | 3 : 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pulje 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 14:34 | DGF Flensborg | SV Frisia 03 | 1 : 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 14:46 | Aabenraa BK | Nordmark Satrup | 5 : 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 15:24 | Nordmark Satrup | DGF Flensborg | 3 : 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 15:36 | SV Frisia 03 | Aabenraa BK | 0 : 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 16:12 | SV Frisia 03 | Nordmark Satrup | 1 : 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sa - 29.12. | 16:24 | Aabenraa BK | DGF Flensborg | 3 : 2 |